Świeca sojowa ORZECHOWE LATTE MIAUCATTO

59,00 zł
Brutto
Ilość
Out-of-Stock


Świeca zapachowa wykonana ręcznie z wosku sojowego przez polską firmę DOMKOVE <3 Pachnie orzechami, wanilią i mleczną kawą^_^

Użyty wosk jest ekologiczny, biodegradowalny, nietestowany na zwierzętach, nietoksyczny. Świece sojowe są dużo lepsze od parafinowych, przede wszystkim wydzielają znikome ilości dwutlenku węgla, są wydajniejsze - dłużej się palą, nie brudzą - wosk można usunąć z ubrań czy mebli wodą z mydłem. Mają niższą temperaturę topnienia, więc są bezpieczniejsze w użytkowaniu. Nie kopcą, ponadto wosk sojowy praktycznie nie ma zapachu, więc nie wpływa na kompozycję zapachową świecy.

Średnica słoiczka 82mm, wysokość 70mm, pojemność 235ml

Waga wosku ok 165g

Waga brutto ok 350g

Czas palenia ok 50h

Skład: wosk sojowy i olejki zapachowe

Knot bawełniany

Typ zapachu: słodki, jedzeniowy, otulający, idealny na jesienno-zimowe wieczory:) 

Ozdobne opakowanie - gotowy prezent!

Instrukcja palenia świec sojowych:
  1. Zdejmij wieczko;) oraz dla bezpieczeństwa ozdobę z łapką (ozdoba jest dosyć delikatna, więc trzeba ją ściągnąć ostrożnie). Upewnij się, że świeca, którą masz zamiar palić jest w temperaturze pokojowej. Po wyjęciu np. z Paczkomatu pozwól jej się ogrzać. Ułatwi Ci to jej roztopienie.
  2. Świece sojowe palą się, ale też ROZPALAJĄ o wiele, wiele dłużej niż świece parafinowe. Zarezerwuj sobie przynajmniej 2-3h na pierwszorazowe palenie naszej świecy. Mniej więcej tyle czasu potrzebuje ona na pełne roztopienie wosku do brzegów słoika w temperaturze pokojowej. Jeżeli tego nie zrobisz, Twoja świeca może tunelować, a z każdym kolejnym paleniem, jej pełne roztopienie i osiągnięcie basenu będzie coraz trudniejsze, a co za tym idzie, nie będziesz mógł cieszyć się pełną mocą zapachu.
  3. Nie pal świec na parapecie. Gdy temperatura na zewnątrz jest niższa może to spowodować nierównomierne spalanie świecy od strony okien.
  4. Z ogniem nie ma żartów. Nigdy nie zostawiaj świecy bez nadzoru. Pod koniec palenia świecy może zdarzyć się, że roztopiony w pełni wosk powoduje, że przyklejony przez nas knot zaczyna się przemieszczać po dnie naczynia pod wpływem wysokiej temperatury. Spróbuj uniknąć tej sytuacji i nie wypalaj świecy do końca - zostaw ok 1cm wosku, zapobiegnie to uszkodzeniu pojemnika lub blatu. Pozostały wosk możesz wykorzystać w specjalnym ceramicznym kominku.
  5. Nie stawiaj świec na metalowych pokrywkach, które zwiększają temperaturę dna świecy, a używaj np. drewnianych podstawek lub innych, nie nagrzewających się podkładek. 
  6. Przycinaj knoty po każdym paleniu do ok. 0,5-1 cm. Pomoże Ci to w odpowiednim rozpaleniu świecy i unikniesz tym sposobem tworzenia się "grzybków" na końcówkach knotów. Zbyt krótki knot spowoduje tunelowanie świecy.
  7. Nie doprowadzaj do roztapiania się wosku na więcej niż 1 cm. Jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że temperatura w której palisz świecę jest zbyt wysoka i należy ją niezwłocznie zgasić ze względów bezpieczeństwa.
  8. W przypadku palenia kilku świec zachowaj między nimi odstęp min 10cm.
  9. Ustaw świecę na stabilnej, równej powierzchni, w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.
  10. Świecę, która nie jest używana przechowuj z zamkniętym wieczkiem w suchym i chłodnym miejscu, trzymaj ją z dala od światła słonecznego.

Przed użyciem koniecznie zapoznaj się z instrukcją użytkowania dołączoną do świecy